Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?

Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata

Také jste dostali neobjednané zboží?

Také jste dostali neobjednané zboží?

Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.

Bižuterie ano, ale s mírou

Máte ráda masivní korále, goliéry, náušnice nebo dlouhé závěsy na krk? Pak pozor, jen málokteré z nás sluší. Šperky se totiž musí umět nosit, a ty velké obzvlášť. Pro ženy v letech pak platí, že méně je více.

Velké a mohutné šperky se nesnažte přizpůsobovat předem vybranému oblečení, ale právě naopak! Oblečení se musí šperkům podřídit. Jen tak nebude jedno přebíjet druhé.

Pokud máte na krku výrazný šperk, volte spíš jednoduché, hladké a málo barevné kousky oblečení. Ideální jsou například roláky nebo halenky. Nikdy se masivní šperky nesnažte vzájemně kombinovat. Pokud například zvolíte výrazný, celý dekolt pokrývající náhrdelník, ostatní doplňky by měly být spíše nenápadné a jednoduché. Na druhou stranu, k mohutným visacím náušnicím už si odpusťte náhrdelník.  Maximálně jen barevně i materiálově sladěný náramek.

Pozor na nápadné náušnice, protože nesluší každému typu obličeje. Pokud vám nesvědčí, zapomeňte na ně, i když jsou právě teď velkým hitem.

Čtvercový obličej

Pro tento typ obličeje jsou nejvhodnější náušnice, které ostré tváře zjemní. Mezi takové patří kulaté či lehce hranaté. Nosit můžete i jednoduché cvočky, pecky nebo slzy. Visací náušnice zase obličej opticky prodlouží. Nedoporučujeme nosit veškeré čtvercové, obdélníkové či mnohoúhelníkové náušnice.

 Oválný obličej

Oválnému tvaru obličeje sluší modely s oblými tvary. Sem můžeme zařadit cvočky, slzy, ovály nebo spirálky. Vhodné jsou i malé náušnice z perel, zirkonu, briliantů či jiných drahých kamenů. Pokud ráda nosíte visací náušnice, vyhýbejte se takovým, které přesahují hranu obličeje. V takovém případě vám obličej opticky ještě více prodlouží.

Trojúhelníkový obličej

Vaší tváři budou lichotit kruhové tvary, kapky, pyramidy či ovály. Menší tvary náušnic sluší více dámám s kratšími vlasy. U tohoto tvaru obličeje doporučujeme se vyhýbat fádním, nevýrazným a příliš malým náušnicím.

Kulatý obličej
Ženy s kulatým tvarem obličeje by měly vybírat takové náušnice, které opticky obličej prodlouží. Mezi takové patří veškeré visací náušnice. Nosit můžete i náušnice ve tvaru čtverců, trojúhelníků nebo obdélníků. Rozhodně se vyhýbejte mohutným tvarům a velkým kruhům! Malé náušnice nejsou také nejvhodnější volbou.

Text i foto Jana Kružíková

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: