Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?

Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata

Také jste dostali neobjednané zboží?

Také jste dostali neobjednané zboží?

Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.

Jak na efektivní úklid? Udělejte si v tom pořádek

Úklid často vypadá jako činnost bez konce, přitom často stačí se zamyslet a vytvořit si „strategii“. Nemusí to být nic náročného, stačí si stanovit priority a určit, čím se chcete při úklidu přesně zabývat. Jak na to?

Na co se nejméně těšíte?

Každá z nás má nějakou domácí práci či povinnost, na kterou se opravdu ale opravdu netěší. Proto si ji necháváme až na konec, dál nám už nezbývá mnoho sil a o to více se nám práce ještě dokáže zprotivit. Zkuste to tentokrát jinak – začněte s touto aktivitou hned ze startu. Budete tak na ni mít dost energie, aby vám šla pěkně od ruky a příjemný pocit, že to nejhorší a nejtěžší už máte za sebou.

Shora dolů

Při úklidu místnosti vždy začínejte shora a postupujte směrem dolů. Pokud to neuděláte, všechno si znovu zašpinit, jakmile začnete uklízet horní části. Vždy také začínejte úklidem na sucho, důkladně utřete prach a setřete povrchy, než přejdete k mokrému čištění.

Soustřeďte se opravdu jen a pouze na úklid

Oddělíte tak podstatné od nepodstatného. Nenecháte se unášet myšlenkami k nesouvisejícím činnostem. To znamená především: neodbíhejte k televizi, netelefonujte, nekontrolujte sociální sítě v telefonu, nedělejte zbytečné přestávky, odpočinek a relax si užijete o to lépe po úklidu.

 Chytří pomocníci vás nenechají ve štychu

Pro rychlý a efektivní úklid se vyplatí prostředky, které jsou multifunkční – například Diava multifunkční, která si jednoduše poradí se sklem, kovem, dřevem, elektronikou a zanechává za sebou příjemnou vůni. Pokud chcete opečovat dřevěné povrchy, sáhněte po léty ověřené Diavě, dnes jsou k dispozici také varianty výrobku obohacené o včelí vosk.

 Nepotřebné roztřiďte a recyklujte

Nemusíte však nepoužívané kousky vyhazovat, nabízí se hned několik možností, jak nepotřebné kousky znova využít. Nabídněte známým, jednoduše prodat je můžete také na internetu anebo udělat dobrý skutek a věnovat potřebným. Dnes je to už velmi jednoduché – textilní kontejnery už najdeme prakticky na každém rohu. Odtud pak oblečení putuje organizacím, které je dokážou použít, kde je třeba.

 Pár tipů na závěr

  • Stanovte si priority, činnosti a pořadí, v jakém se jednotlivým aktivitám budete věnovat. Uložte, vytřiďte, přeskládejte, optimalizujte – co nepotřebujete, toho se zbavte. Co naopak potřebujete často, umístěte na strategické místo.
  • Při používání čisticích prostředků respektujte pokyny výrobce. Více prostředku neznamená více čistoty.
  • Co skladujete zbytečně? Staré noviny, časopisy, dopisy, letáky – pokud se jim začnete více věnovat, jistě zjistíte, že minimálně poloviny z nich se můžete zbavit.
Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: