Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?

Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata

Také jste dostali neobjednané zboží?

Také jste dostali neobjednané zboží?

Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.

Když nás bolí hlava, záda i nohy

„Správně provedená profesionální masáž může pomoct při nejrůznějších problémech, které trápí většinu žen středního věku,“ tvrdí masér Jan Mazanec. Ať už jde třeba o nepříjemně „těžké“ nohy, o bolest hlavy nebo páteře.

Bolesti zad a hlavy často tkví v každodenních nezdravých návycích. Ráno odcházíte do práce a kabelku nesete zavěšenou na jednom rameni. Přes den pracujete na počítači a při cestě z práce domů zaskočíte do krámu koupit něco k večeři a nesete těžkou nákupní tašku. Všechny tyto činnosti velmi zatěžují svalstvo krční páteře i celých zad, což se může projevit bolestmi zad, ztuhlostí krční páteře a s ní často spojenou bolestí hlavy. Současně se může přidružit i snížená odolnost vůči stresu, protože svalová ztuhlost kolem páteře má negativní vliv na naši psychiku. Z vlastní profesní zkušenosti vím, že těmito problémy trpí nejčastěji ženy středního věku. Většinou stačí pár kvalitních masáží, které uvolní svalstvo a bolesti většinou odezní.  Po odstranění akutního problému doporučuji preventivní péči v intervalu 2 – 4 týdnů. Zkrátka nezapomínejte na odpočinek a regeneraci unavených zad a vězte, že profesionální masáž vašim zádům uleví. Samozřejmě nezapomínejte pravidelně cvičit.

Těžké nohy a pár kil navíc

Vše začíná opět ráno. Odcházíte do práce a berete si své oblíbené lodičky nebo jiné nepohodlné botky. Když v nich trávíte každý den, úspěšně si zakládáte úrodnou půdu pro pocit těžkých nohou a případné otoky. Nošení nevhodné obuvi totiž omezuje činnost lymfatického systému. Ten je důležitý především pro obranu organismu a jeho detoxikaci.  Je uložen v lidské kůži a podkoží a jeho činnost je omezena, pokud jsou kůže a podkoží vystavovány nepřiměřenému a dlouhodobému tlaku. Činnost lymfy mohou dále omezovat i např. příliš úzká ramínka od podprsenky a její zapínání nebo těsné oblečení. Lymfatickému oběhu samozřejmě neprospívá ani sedavé zaměstnání nebo naopak práce ve stoje. V žádném případě by nemělo docházet k narušování toku lymfy v oblasti podpaží, třísel a klíční kosti, kde se nacházejí lymfatické uzliny. Omezení lymfatického oběhu způsobuje pomalejší detoxikaci a odvodňování organismu, což může vést až k otokům dolních končetin. Současně dochází ke zpomalování metabolismu a snižuje se kvalita kůže v problémových partiích (tzv. celulitida), člověk se cítí více unaven a je oslabena jeho imunita.

Zkuste lymfodrenáž

Na rozdíl od problémů svalového aparátu, kde je na prvním místě v žebříčku prevence i léčby cvičení, v případě regenerace lymfatického systému je to manuální lymfodrenáž těla. Jedná se o masážní techniku, která za pomocí jemných krouživých a pumpovacích hmatů zrychluje a regeneruje činnost lymfatického systému až pětkrát. Zdůrazňuji, že jde o hmaty velice jemné a síla tlaku přesně odpovídá hloubce, kde jsou uloženy lymfatické cévy. V žádném případě se lymfa takzvaně nevytlačuje, takže tvrzení, že čím větší tlak, tím více zhubnu a tím větší účinek, je nepravdivé.  Lymfodrenáž nesmí bolet, a pokud bolí, nejedná se o lymfodrenáž, protože pokud je prováděna pod větším tlakem je neúčinná a může být dokonce i zdraví škodlivá. Chcete-li se zbavit pocitu těžkých nohou a zároveň si udělat detoxikační kůru, tak v tom případě je manuální lymfodrenáž pro vás tím správným řešením.

Více info na http://www.masaze-mazanec.cz

Text i foto Eva

Zpět 1 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: