Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?

Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata

Také jste dostali neobjednané zboží?

Také jste dostali neobjednané zboží?

Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.

Pohoda vítězí nad sterilním úklidem

Průzkum společnosti Tatrachema s téměř patnácti sty respondenty potvrdil, že Češi nebaží po „laboratorně“ čistém domově, upřednostňují domácí pohodu.

Úklid není téma číslo 1

Co se týče přístupu k úklidu, jsou respondenti především praktičtí, vyhodnocují, co má největší prioritu, a tím se pak také zabývají (71 %). Téměř polovina respondentů (42 %) téma úklidu nijak zvlášť neřeší. Většina dotázaných (77 %) se pak několikrát do roka na úklid vrhne s vervou a pouští se do činností jako je mytí oken nebo čištění koberců.

 Nejsme dokonalí, ani si na to nehrajeme

Chystá se návštěva! Co teď? Do kompletního úklidu se vrhne jen 12 % dotázaných. Většina žádný speciální úklid nechystá, prezentace dokonale uklizeného bytu není prioritou. Pokud je péče o domácnost nad naše síly, požádáme o pomoc. 4 % dotázaných využívá pomoc paní na úklid a 22 % tento typ výpomoci do budoucna zvažuje.

 Jak nás ovlivnili rodiče?

13 % dotázaných jde ve stopách svých rodičů a převzalo jejich návyky. Oproti tomu 23 % dotázaných dělá vše úplně jinak. Většina dotázaných převzala některé užitečné návyky, ale většinou se v přístupu k úklidu se svými rodiči rozcházejí. „I u úklidu je přínosné inspirovat se u předchozí generace a pak hledat svou vlastní cestu. Řada našich maminek má například péči o dřevěný nábytek spojený s leštěnkou Diava. Naše výrobky se snažíme stále inovovat, a tak i Diava dostala nový kabát. Variantou tradičního produktu je Diavu magic, jemný čisticí a lešticí přípravek na nábytek ve formě emulze, který je obzvlášť vhodný na bílý a světlý nábytek,“ říká Marta Matyášová ze společnosti Tatrachema.

 Jak jsme na tom s hromaděním? Rovnoměrně

Pečlivé roztřídění a uskladnění? Nezájem? Okamžitý vyhazov? V přístupu k “hromadění“ se nám respondenti zařadili poměrně rovnoměrně ke všem čtyřem možným variantám.

Co ostatní členové domácnosti a úklid?

Zde se odpovědi liší především na základě rodinného statusu a věku – u teenagerů většinou plní hlavní funkci rodiče, páry se o domácí povinnosti dělí podle aktuální situace a volného času obou partnerů. Přesto nejčastěji větší část úklidu často spočívá na ženě, pokud jsou děti odrostlejší, začínají se do chodu domácnosti také začleňovat. Téměř 10 % respondentů zmiňuje potřebu mít vše naprosto v pořádku a pod kontrolou, ti pak většinou berou úklid kompletně na svá bedra.

Podrobné výsledky průzkumu najdete zde:

https://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/jak-moc-je-pro-vas-poradek-d/

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: