Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

Děti

A nevím, proč mě napadlo, že jsou takovou knoflíkovou dírkou rodičovského spojení. Okamžitě jsem si představila tu vzorně opracovanou, oentlovanou. Až potom tu, co z ní častým používáním lezou nitě, jak je otřepaná, potřebuje v jednom kuse opravovat.

Líp vypadá první, ale častěji používaná druhá svědčí o větší oblibě svršku, kterému patří. To neznamená, že otloukánci jsou víc, než hodňáci!

U nás doma rčení s druhou variantou platilo samozřejmě, aniž by je někdo vyslovil. Byli jsme trojka, nedělitelné prvočíslo, jak můj muž toto spojení charakterizoval. On, já a náš syn. K tomu není co dodávat. O jiné možnosti jsme nikdy neuvažovali.

Dodnes se nedá zapomenout na okamžiky, kdy se mí dva pánové vraceli z procházky, malý měl v dírce rozepnuté bundičky zastrčenou pampelišku. Když se dokodrcali z nákupu, vždycky byli unavení, neuvěřitelně „čistí“, protože cesta vedla kolem hřiště. Nevím, kdo na to z nich přišel jako první, ale nikdy nezapomněli ve vydlabaném rohlíku mít v té dírce místo párku kus trávy, kytku, nebo aspoň větvičku.

Všimli jste si, že oči dětí mají zvláštní moc? Ty našeho prcka určitě. Pokaždé, když jsem měla kvůli nějaké blbině tendenci zvedat hlas, mlčky se začal dívat střídavě na mne a na tátu. Pak se během mého monologu, o kterém jsem byla přesvědčená, že je pravdivý a správný, pomalu přibližoval k tomu většímu z nás. Čím byl starší a chápavější, tím jeho rychlost přesunu byla větší. Vyučil si mě. Než začal chodit do školy, dokonale jsem se ovládala.

Neměla se ta glosa jmenovat – Chlapi drží vždycky spolu?

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: