Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

KE KOŇOVI VŽDYCKY ČELEM

Nevím, jestli je to pravda, ale někde jsem tohle tvrzení slyšela a zdálo se mi docela přesné. Aplikovala jsem si ho totiž na lidi – a hlásím, že sedí, dokonce se vyplácí! Podvodník těžce nese přímý pohled, lhář pokud neuteče doslova, dívá se jinam, naopak malé dítě má radost, když se na něj díváte i při podání ruky stejně, jako ono na vás.

 

Koníkovi ruku nepodáte, zato reakce člověka na tohle gesto ten pohled doprovází, nebo naopak. Nějak to oko a ruka spolu souvisí. Všimli jste si? Je na místě k tomu - co s ním hodláte spolupracovat, něco podstatného mu sdělit, jen tak mu povědět, že ho rádi vidíte - se postavit čelem. Na druhou stranu bacha, ne každý unese přímost. Špatně se na ni odpovídá výmluvami, kaskadérským kladením nic neříkajících slov.

Nehodlám mudrovat, jen jsem si vzpomněla na jednoho kolegu mého muže, se kterým nikdo nehrál rád. Ovládal totiž dokonale tzv. – upřímný pohled na partnera, se kterým vedl na jevišti dialog. Pro diváka to tak z dálky může vypadat. Ve skutečnosti se nikdy nepodíval nikomu do očí, ale na čelo.

Jednou si tam můj muž udělal tečku, která pod kloboukem při skloněné hlavě nebyla vidět. Po prvních větách setkání na jevišti, kdy stáli těsně proti sobě a dialog se pomalu měnil v hádku, nadávky, urážky postavy, kterou můj muž hrál, se stalo něco, s čím křikloun nepočítal. Můj vtipálek klobouk sundal, a navíc prstem ukázal na tečku na čele. Pomsta za všechny se podařila. Dialog se rázem stal monologem, protože zaskočený mistr zůstal stát jako opařený a nevydal ze sebe ani hlásek.

To není návod, ale glosa: Ke koňovi skutečně vždycky čelem!

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: