Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

Listopad není o počasí

Dny se krátí, pěkně už letos bylo a měsíc říjen napřahuje ruku k listopadu. Ideální doba pro návštěvu divadla. Zkuste v listopadu zajít do Městských divadel pražských na hru Listopad. Rozhodně nebudete litovat.

Především si tuhle slavnou komickou konverzačku užijí příznivci Michala Dlouhého. V roli fiktivního amerického prezidenta, jehož popularita těsně před volbami klesla k bodu nula, je opravdu fascinující.  Jde o one man show, přestože mu zdárně sekundují další herci v postavách nahráváčů. Michal Dlouhý prostě na jevišti řádí s ohromnou energií a neztrácí dech po celé představení. Což je vzhledem k množství textu a střídání hereckých poloh od heroického egoismu, přes ušlápnutost až k bezradnosti, obdivuhodný výkon.

Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta vás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou, předem prohranou prezidentskou volbu. Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přicházejí krocani, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie, kterou vám vřele doporučujeme, vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme po celém světě. V roce 2015 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika - Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Eva Houserová

Foto: Divadlo ABC

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: