Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

Mýdlový princ je skvělá zábava

Chcete odcházet z divadla s pročištěnou hlavou a pozitivní náladou? To vám stoprocentně zaručí původní český muzikál Mýdlový princ v pražském divadle Broadway.

Tak takhle jsem se v divadle dlouho nepobavila. Do posledního místečka vyprodané hlediště napovědělo, že se mám na co těšit. Podstatou úspěchu tohoto muzikálu je totiž jeho ryzí českost bez snahy o bombastičnost. Příběh obyčejných lidí, kteří se „pinoží“ za svým místem na slunci v showbyznysu a během cesty si zpívají všeobecně známé hity Václava Neckáře. Příběh o tom, že i když to s námi jde někdy z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat. Zkoušky divadelního souboru Šumavan, který v případě úspěchu na soutěži amatérských divadel může hlavnímu hrdinovi přinést několik miliónů korun ze závěti otce, trochu připomínají „formanovský“ styl filmů ze šedesátých let. Účinkující vás od otevření opony až do poslední vteřiny děkovačky strhnou svým entusiasmem a předají vám energii, přesně tak, jak to má v divadle být.

Mluvené dialogy se přelévají ve zpívaná a tančená čísla, nikde žádné falešné spoje a prostoje. Autor a režisér Radek Balaš prostě muzikál dokonale ovládá, Daniel Dvořák mu postavil ve vteřině proměnitelnou scénu, a Mýdlový princ tak má pravý muzikálový šmrnc. V hlavní roli uvidíte buď Martina Dejdara, Sagvana Tofiho nebo Martina Písaříka. A protože do divadla Broadway se chodí na hvězdy, v dalších rolích si vychutnáte například Rudu z Ostravy, Jitku Schneiderovou, Terezu Kostkovou, Aleše Hámu, Václava Koptu, Ivanu Jirešovou, Janu Synkovou, Jaromíra Noska či Dennyho Ratajského. Všichni jsou prostě skvělí a svoje typizované figury si sami užívají. Budete si s nimi zpívat Neckářovy písničky a budete i trochu dojatí, protože před touto legendou naší populární hudby, která i přes zdravotní problémy stále září, je třeba smeknout. Tak jak to udělal i celý muzikál…

Eva Houserová

Foto. Divadlo Broadway

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: