Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

Rychlá proměna pokoje

Čas od času se rozhlédnu po bytě a usoudím, že by to chtělo nějakou změnu. Moje maminka stěhovala nábytek z místa na místo tak jednou za měsíc. Ta vzpomínka je trochu děsivá, ale něco jsem asi přece jen zdědila. A tak proměňuji alespoň drobnosti. Samolepící obrázky na stěnu jsou na tohle hraní s interiérem báječná pomůcka.

Současný trend přeje barvám a dekoracím na stěnách. Ke strohým tvarům nábytku se výborně hodí, když si promyslíte, jak prostor barvami na zdech oživit. Jako půvabnou tečku pak můžete přidat obrázek nalepený přímo na malbu.

Obrázky a ornamenty

Strom nebo květina rostoucí od podlahy vytvoří pozadí pro květinový koutek nebo se bude hezky vyjímat vedle sedačky. Kdo podlehl orientálním trendům, najde si samolepku s japonským znakem, vyjadřujícím štěstí, lásku nebo zdraví, nebo třeba sedícího Buddhu.

Pro milovníky zvířat je na výběr z různých siluet pejsků, ptáčků v kleci, protahujících se koček, ale i exotických opic, elegantních pelikánů nebo vznešených lvů. Vyhrát si můžete s nejrůznějšími ornamenty, kterými olemujete fotografii, zakončíte nábytkovou stěnu nebo rozvlníte prostor nad velkoplošnou obrazovkou.

Plná stěna bublin

Kdo se chce rozmáchnout a vyzdobit třeba celý pruh stěny od podlahy až po strop, sáhne třeba po bublinách. Taková dekorace je zvlášť efektní právě na kontrastní malbě – v jídelním koutu světlé kuchyně můžete třeba zvolit sytě barevný pás na celou výšku stěny v šíři stolu a na něj nalepit  samolepky s bublinamiá.

Změna za pár minut

Levné samolepky mají velkou v tom, že když vás po čase omrzí, bez potíží je sundáte, aniž poškodíte malbu. Za pár korun si pořídíte jiné a plochu ozdobíte navou tapetou. Nebo si přidáte další. Takhle se mi v obývacím pokoji pomalu množí kočky. Nemůžu si pomoci, mám sice dva živé kocoury, ale siluety praštěných koček, visích za drápky nebo rozvalujících se na podhlavníku sedačky mi nadají spát, takže už jsem našla správné místo pro třetí kousek. Syn má pochopitelně jiný vkus, takže vedle stolku na počítač se mu protahuje půvabná silueta štíhlé krásky.

Práce se samolepkami je snadná, ty menší zvládnete nalepit sama, pokud zvolíte větší formát, přizvěte na pomoc třeba kamarádku – možná bude mít dobré oko na další nápady s obrázky na stěnách.

Samolepky na zeď jsou prostě báječná hračka, když vás popadne ona nepotlačitelná touha po změně. Až je nalepíte, zjistíte, že teď je čas pro vysokou keramickou vázu, která se zatím nikam nehodila, ale vedle květiny se jí teď bude vyloženě líbit. Vrhnete se na kupování nejrůznějších svíček, protože v orientálním koutku s Buddhou se budou vyjímat stejně dobře jako třeba aromalampa. A před bublinkovou stěnu by se možná hodilo akvárium – bublinky k bublinkám, co říkáte?

Text: Gabriela Koulová 

Foto: tapetyshop.cz

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: