Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

Všichni hledají elixír mládí…

Mám hodně kamarádek mezi mnohem mladšími ženami. Jedna z nich momentálně žije na jihu Francie, doma je v Paříži, třebaže se narodila v USA. Je psavec, uvažující nad různými momenty života, má často originální a zajímavé názory na stavy těla a mysli. Co říkáte na úvahu Angelíny o elixíru mládí?

Řídím se radami, které někdo napsal, přesto si říkám, že všechno se odehrává hlavně v naší hlavě, a v srdci. Hledání věčné mladosti se s přibývajícími léty přehoupne do stáří a člověk – hlavně žena! - s údivem sleduje první šediny, ptá se sama sebe, kde udělala chybu.

No přece v hledání! Hledali jste něco, co je ve vás a vašem životě, nějak jste si nevšimli, že se neměníte jenom vy, ale i vaši blízcí? Myslím, že by měl mít elixír mládí složku, která kromě zachování bystré mysli a fyzické kondičky přenese do stáří i krásu z mládí.

Bohužel něco takového zatím není. A pokud na kontě nemáte přebytečné statisíce na dobrého plastického chirurga, či se bojíte skalpelu, musíte se o sebe o to pečlivěji starat. Stáří sice neobelstíte, ale rozhodně můžete snížit jeho dopad. Pleti škodí přespříliš slunce, dlouhodobé kouření i dehydratace, naopak prospívá třeba vhodné čištění a udržování. Pokud máte dojem, že v osmdesáti letech budete vypadat stejně dobře, jako dámy, které tráví každý pátek v kosmetickém salonu a používají to nejlepší, co existuje, jste na omylu. Budete mnohem hezčí, pokud uvěříte přírodě, dokonce budete vypadat rozhodně líp, než „pomazané“, nebo namazané dámy.

Příroda je lék i na mládí. Pokud si udržíte kondici těla i ducha, pak čas kolem vás jen běží a vám všichni říkají, jak jste mladá. Samozřejmě, může se po ránu při pohledu do zrcadla i vám, stejně jako mně stát, že se té paní tam maličko leknu a málem se jí zeptám, co po mně žádá, ale maličko nalíčit, a je to.

Nehledám elixír, protože jsem jinak v kondici, v hlavě to mám srovnané a tomu, kdo mne má rád, nezáleží na šedinách. Mnohem horší je krása na povrchu a dál nic. Znám velice půvabné dámy, ale když promluví, jako by – s prominutím – někdo otevřel stoku. Vždycky mne takový moment zaskočí a nevím, jestli se mám jejich blbosti chechtat, nebo nad ní zaplakat, litovat je. Proto jsem, jaká jsem a hlídám si mladost v myšlení, nebo je to blbost?...

 AW, Bss

 

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: