Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

VZPOMÍNKA

Nejhezčí jsou vzpomínky na dětství, nemyslíte? Byl miláčkem paní, dívek, dokonce ho mohli i chlapi. Jmenoval se Josef Bek, pro některé z nás to byl celý život Pepíček, pro mne nejdřív strejda, kterého jsem jako malá holka děsně milovala, protože mě s jeho ženou často hlídali a byla to paráda.

Strejda mluvil nahlas, v jednom kuse si něco pobrukoval, zpíval, měl vždycky dobrou náladu. Jenom se v Hrátkách s čertem líbal se Slávkou Budínovou, která byla sice taky teta, ale to jsem nějak nemohla tenkrát skousnout. Protože tohle představení táta dirigoval, byla jsem snad všechny neděle odpoledne s ním v divadle, když se dávaly Hrátky.

Sedávala jsem pokaždé u osvětlovačů nahoře v kabině na malé stoličce, byla šťastná jak blecha, protože odtamtud jsem viděla na jeviště i do zákulisí. Bohužel jen do té doby, než jsem „náhodou“ zrovna v okamžiku, kdy se zase Pepíček s tetou měli líbat, s velkou námahou zavadila o jednu páku, která jeviště zhasla. Ve výsledku šlo sice o pár vteřin, protože osvětlovač okamžitě zasáhl, jenže pro mne to znamenalo definitivní zákaz vstupu do těchto prostor.

Navíc jsem dostala od táty pár pohlavků a hodně na mě na chodbě u pánských šaten křičel. Ovšem – Pepíček byl úžasný. Začal zpívat tak hlasitě, že i „kapela“, jak mému tátovi říkal, protože slovo dirigent se mu nelíbilo, mávnul rukou a odešel. Pak mi ten nejkrásnější chlap na světě v kostýmu úžasného Martina Kabáta zašeptal, že zamilovaný malý holky má rád, a místo abych se styděla, jsem byla blahem bez sebe. Jako bolestné mi dal kašírku jablka, co v rekvizitárně ukradl, kterou jsem si pak z lásky, později ze sentimentu, schovávala hodně dlouho.

 

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: