Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Už víme, že život dokáže pohladit i nafackovat. Jednou jsme dole, jednou nahoře, ale i přes jizvy na duších a překážky jdeme dál s úsměvem a zvednutou hlavou. Jsme přece nezoufalky!

Příběhy zajímavých žen, které se dokázaly porvat se životem

Z lékárnice vydavatelkou

Z lékárnice vydavatelkou

"Jako malá jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co budu dělat. Protože jsem se dobře učila, tak jsem se dostala na gymnázium. V té době jsem cítila, že chci dělat práci, která má smysl a kde bych mohla pomáhat lidem," říká o sobě Monika Kopřivová, jejíž příběh může být inspirativní pro mnohé čtenářky. Posuďte samy...

Audiotéka.cz slavila 5. narozeniny!

Táňa Vilhelmová, Michal Viewegh, Zuzana Stivínová, Marek Taclík, Klára Issová, Zdeněk Piškula, Lenka Krobotová, a další hvězdné „hlasy“, které důvěrně znají posluchači audioknih, si nenechaly ujít narozeninovou párty Audiotéky.cz.

Největší distributor elektronických audioknih v České republice 4. října v Café Platýz na Národní třídě v centru Prahy oslavil 5. výročí úspěšné existence na tuzemském trhu. Služba Audiotéka je dostupná také v dalších jazykových verzích po celém světě. Projekt Audioteka.cz, první svého druhu v České republice, vznikl v říjnu 2011 jako výsledek spolupráce knižního velkoobchodu Pemic Books a.s. a služby Audioteka.pl. „Na počátku společnosti AUDIOTÉKA.cz byl e-mail od Martina Beme, zakladatele AUDIOTÉKY, který mi odeslal na 1. září 2010. E-mail obsahoval informace o polském audioknižním trhu a nabídkou spolupráce v rámci České republiky. Přiznám se, že jsem ho jen v rychlosti přečetl a odložil do složky "možná jednou".“ Říká spolumajitel Audiotéky.cz Petr Michálek a dodává, „dnem D pro nás byl 4. říjen 2011, kdy jsme spustili e-shop www.audioteka.cz a aplikace AUDIOTÉKA v mobilních telefonech na platformě Apple a Android. Myslím si, že audioknihy jsou pro knihy skvělým formátem. Umožňují číst i těm, kdo by si jinak čas na čtení těžko hledali. Přiznám se, že sám díky AUDIOTÉCE přečtu ušima tolik knih, jako kdysi v mládí během studia na střední škole.“

V současné době je na www.audioteka.cz k dispozici přes 3 000 titulů digitálních audioknih nejrůznějších žánrů a na počest 5. narozenin přibylo dalších 9 bestsellerů v osobité interpretaci: Jíst, meditovat, milovat (načetla Kristýna Kociánová, vydavatel audioteka.cz), Pistolník (načetl Libor Terš, vydavatel audioteka.cz), Rytíř sedmi království (načetl František Dočkal, vydavatel Tympanum), Křest ohněm (načetl Martin Finger, vydavatel Tympanum), Požádej a bude ti dáno (načetla Petra Výtvarová Krausová, vydavatel Synergie), Frankenstein (načetli Robert Mikluš, Petr Pochop, Jan Zadražil, vydavatel Needles), Obr Dobr (načetla Věra Slunéčková, vydavatel Tympanum), Husitská epopej II (načetl Jan Hyhlík, vydavatel Tympanum), Podivná svatba na Lichnici (načetl Jan Hyhlík, vydavatel Tympanum).

Audiotéka.cz nabízí více než 3000 audioknih v elektronické podobě, nákup i poslech probíhá prostřednictvím aplikace Audiotéka pro chytré mobilní telefony a tablety na platformách iOS, Android i Windows Phone nebo stáhnutím nahrávky v MP3 formátu do počítače z webu audiotéky. Interní statistiky Audiotéky.cz dokládají strmý vzestup zájmu o audioknihy – aktuální čísla udávají už 134 000 registrovaných uživatelů a v letošním roce je očekáván meziroční růst prodeje opět v desítkách procent. Největší zájem je o tituly z kategorií: detektivky a thrillery, humor, fantasy a sci-fi, osobní rozvoj, pohádky. K nejpopulárnějším interpretům patří herci Martin Stránský, Jan Hyhlík, Pavel Rímský, František Dočkal a Jiří Dvořák. A mezi autory v oblibě kraluje Vlastimil Vondruška, George Raymond, Richard Martin, Andrzej Sapkowski, Jo Nesbo a Jonas Jonasson, jehož Analfabetka, která uměla počítat dominovala loňskému žebříčku nejprodávanějších titulů na Audiotéce.cz. Nabídku doplňují audioverze populárních časopisů Respekt, Reportér, Forbes a Newsweek.

Audiotéka vrací knihy do každodenního života současného člověka. Spojení s moderními technologiemi dává knihám nový rozměr, odstraňuje bariéry, které rychlá doba staví čtenářům do cesty. Audioknihy zpříjemní čekání  v dopravní zácpě, jízdu autem či vlakem, dají se poslouchat při domácích pracích, při aktivním pohybu i sezení v kanceláři... Jsou zaručeným tipem pro školáky, jak zdolat povinnou četbu, pro rodiče, kteří hledají kvalitní zábavu na dlouhé cesty s dětmi nebo způsob, jak své ratolesti zavést do světa fantazie, který se otevírá jen při četbě knížek. Bonusem je zapojení celebrit, zkušených profesionálů, kteří knihy ve studiu načítají. Díky osobité interpretaci a v případě některých audioknih i hudby a dalších zvukových efektů je intenzita sdělení i celkový zážitek ještě silnější.

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: