Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Už víme, že život dokáže pohladit i nafackovat. Jednou jsme dole, jednou nahoře, ale i přes jizvy na duších a překážky jdeme dál s úsměvem a zvednutou hlavou. Jsme přece nezoufalky!

Příběhy zajímavých žen, které se dokázaly porvat se životem

Z lékárnice vydavatelkou

Z lékárnice vydavatelkou

"Jako malá jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co budu dělat. Protože jsem se dobře učila, tak jsem se dostala na gymnázium. V té době jsem cítila, že chci dělat práci, která má smysl a kde bych mohla pomáhat lidem," říká o sobě Monika Kopřivová, jejíž příběh může být inspirativní pro mnohé čtenářky. Posuďte samy...

Každá bída jednou pomine, jenom se toho musíme dočkat

Čemu se smějete? Že tohle znáte? Ano, tenhle slogan měl v mém diáři své klasické místo, týden před výplatou. Jednou jsem měla šanci na to zapomenout, jen bych nesměla být – zřejmě pitomá.

Ozvala se mi nějaká paní, že je známá mé známé, a dostala doporučení na mne, že jedině já jí mohu pomoci. Chvála se příjemně poslouchá, svou prosbu zamotala tak, že jsem z ní nebyla moudrá a schůzku si s ní dala.

Překvapila mne, že přišla i s mou známou, která jí přede mnou vysvětlila, že pouze já mám takové konexe a možnosti jako nikdo jiný, dostat její dceru na uměleckou školu, kde sedím u přijímaček. Obě se divily, že bych ráda viděla tu dívku, popovídala si s ní, eventuálně se podívala, co si připravila. Pochopily, že to myslím vážně a okamžitě jí máma zavolala, aby za námi přišla. Chudinka, musela zřejmě stát někde venku, protože u našeho stolku byla během pár minut. Vypadala velice mile, mluvila krásnou češtinou, chovala se dokonale. Neuměla jsem si ji na jevišti představit, takže slíbila, že za mnou přijde do školy následující den.

Doma jsem v kabelce našla obálku s dost velkým obnosem a poděkování předem. Tím pádem druhý den ve třídě na DAMU začal vrácením obálky. Dívka mě sice ujistila, že máma tak uplácí každého a komise už jsem třetí, každý si to zatím vzal, a mile mne překvapila.

Byla perfektní!

Obálku doma vrátila, bláznivá matka mi potom v jednom kuse volala a dušovala se, že je to záloha. Neposlouchala, co jsem jí říkala. Zřejmě nechápala, že jsou na světě takoví pitomci, co odmítají peníze za nic. S tím kouzelným stvořením jsem se ráda ještě několikrát sešla. Bavily ji jazyky, chtěla studovat umění, ale teorii, divadelní vědu. Jeviště ji nikdy nelákalo, třebaže od malička musela chodit do různých divadelních kroužků.

Tady by šance na rychlé zbohatnutí nebyla na místě.

Ta dívenka se jmenuje Olga, dnes docentka na Filosofické fakultě. Je šťastná.

bss

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: