Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Už víme, že život dokáže pohladit i nafackovat. Jednou jsme dole, jednou nahoře, ale i přes jizvy na duších a překážky jdeme dál s úsměvem a zvednutou hlavou. Jsme přece nezoufalky!

Příběhy zajímavých žen, které se dokázaly porvat se životem

Z lékárnice vydavatelkou

Z lékárnice vydavatelkou

"Jako malá jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co budu dělat. Protože jsem se dobře učila, tak jsem se dostala na gymnázium. V té době jsem cítila, že chci dělat práci, která má smysl a kde bych mohla pomáhat lidem," říká o sobě Monika Kopřivová, jejíž příběh může být inspirativní pro mnohé čtenářky. Posuďte samy...

Prázdniny hereček z přístavu

Co myslíte, co budou letos v létě podnikat oblíbené herečky? Na co vzpomínají ze svého dětství? Na čem si rádi pochutnávají?

Zuzana Slavíková:

Pro mne je ideální představa léta a dovolené moře, teplo, sluníčko, a aby se o mě někdo staral. Ve skutečnosti budu to letošní léto trávit prakticky dost pracovně, takže nikam k vodě nevyrážíme, budeme na chalupě. Ale vůbec mi to nevadí, je tam totiž taky krásně.

Vzpomínka z dětství? Nejdřív ta z doby, kdy děti byly malé. To jsme totiž občas vyráželi někam na kolech. Jednou se mému muži podařilo naplánovat trasu s tím, že ráno vyjedeme a za pár hodin se vrátíme. Ve skutečnosti všechno bylo jinak. Na cestě jsme někde špatně zahnuli a totálně zabloudili… místo po čtyřech hodinách jsme se vrátili až v devět večer, a úplně mrtví. Teď už jsme naštěstí dlouho na kolech nebyli. Já jako holka jsem v létě jezdila i na tábory. Dodnes si vzpomínám, jaké jsem měla trauma z nočních bojovek a stezek odvahy. Vždycky jsem se jich bála dlouho dopředu, ale nikdy se mi naštěstí nic nestalo.

A jídlo? Všechno dobré, protože to navozuje dobrou náladu a pohodu, jen maličko lehčí. Ne omáčky a knedlíky.

Lucie Zedníčková:

Letošní červenec budu mít úplně prázdninový, dokonale si odpočinu. V srpnu pokračujeme v natáčení. Ale i při tom, protože se ještě nehraje divadlo, je režim volnější. Jinak je léto a dovolená pro mne spojená s mořem. Kdyby to bylo možné, nejraději bych se sbalila na konci září, odletěla do tropů a vrátila se až v dubnu dalšího roku.

A moje oblíbené letní jídlo? Mám jich víc. Ale miluju třeba salátovou okurku, protože ochlazuje, což je v létě ideální. Často si ji dávám do jogurtu, mám ráda i domácí okurkovou limonádu, v létě jím hodně zeleninové saláty.

Hana Gregorová:

Určitě chci jet někam na dovolenou, určitě chci jet na Slovensko, a to aspoň na měsíc. Potřebuji si hlavně odpočinout a připravit se na začátek nové sezóny. V Divadle Radka Brzobohatého jsme letos sice neměli až tak moc premiér, ale ve spojení s mým natáčením seriálu Přístav to byl hodně náročný rok.

Letní jídlo? O mně se ví, že ráda peču a vařím. K létu patří taky grilování, které si užívám, hlavně když se sejdou přátelé. Maso mám nejraději jen osolené a opepřené, třeba krkovici. Ta je nejlepší jen jednoduše upravená. Není pravda, že je na ni potřeba kombinovat spoustu koření. V létě připravuju taky hodně zeleninové saláty a ty koláče peču plné sezónního ovoce.

Kristýna Kociánová:

Svátek mám 24. července, takže celá první část léta se u mě, když jsem byla malá, nesla v duchu očekávání tohoto dne. Právě v tomto období jsme většinou s rodiči jezdívali někam na dovolenou. Já jsem už 14 dnů dopředu chodila a upozorňovala na to, že budu mít svátek! Když jsme poprvé vyrazili do Rumunska, táta mi tam koupil nějaké bábovky. Měla jsem z nich děsnou radost. Přesně si vybavuji, jak jsme si s nimi pak stavěli z písku u moře a chytali medúzy.

Jak bych trávila své ideální léto dnes? Miluju Itálii a moc ráda tam jezdím, ale když na ni nevybude čas, nevadí. Důležitější je, s kým člověk je a ne, kde je.

Mé oblíbené letní jídlo? Lečo. Papriky, rajčata, párek nebo kabanos, sůl a pepř. Vajíčko do něj nedávám. Každý dělá lečo jinak, my ho děláme takhle jednoduše a moc mi chutná.

 Bss, JD

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: