Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Už víme, že život dokáže pohladit i nafackovat. Jednou jsme dole, jednou nahoře, ale i přes jizvy na duších a překážky jdeme dál s úsměvem a zvednutou hlavou. Jsme přece nezoufalky!

Příběhy zajímavých žen, které se dokázaly porvat se životem

Z lékárnice vydavatelkou

Z lékárnice vydavatelkou

"Jako malá jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co budu dělat. Protože jsem se dobře učila, tak jsem se dostala na gymnázium. V té době jsem cítila, že chci dělat práci, která má smysl a kde bych mohla pomáhat lidem," říká o sobě Monika Kopřivová, jejíž příběh může být inspirativní pro mnohé čtenářky. Posuďte samy...

Vzkaz v láhvi natřikrát

Po Ženě v kleci a Zabijácích napsal bestsellerový dánský spisovatel Jussi Adler-Olsen třetí díl této série pod názvem Vzkaz v láhvi a hned na sebe opět strhl celosvětovou pozornost. Je to zase trhák, a můžete si ho užít jak v knize, tak ve filmu, a taky - a o tom se chci zmínit nejvíc - v audioknize.

Vzkaz v láhvi napsaný na zakrváceném lístku po osmi letech strávených v Severním moři doputuje na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. První slovo špatně rozluštitelného textu je Pomoc! Kdo ten vzkaz napsal? Co znamená a kdo byl tehdy v ohrožení? Jen co detektivové začnou záhadu rozplétat, věci se dají do pohybu v ďábelském tempu. Čas se krátí a život  dvou dětí visí na vlásku… Připravte se na temný případ vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nenahlásil.

Nejdřív jsem viděla film. Skvělý. Není divu, že se stal v Dánsku nejnavštěvovanějším domácím filmem za posledních patnáct let. A pak jsem místo knihy tentokrát poprvé sáhla po audioknize. Stáhla jsem si aplikaci audiotéky do mobilu, a byla zvědavá, jak na mě jiná forma „konzumace knihy“ zapůsobí. Už po prvních stránkách Vzkazu v láhvi, který naprosto úžasně namluvil Igor Bareš, jsem byla ke sluchátkům v uších jak přikovaná. A těch patnáct hodin, které celá kniha obnáší, jsem naposlouchala v rekordním čase, doslova pod heslem: když musíš, tak musíš… A protože mě „audiočtení“ úplně dostalo, už se mi v poličce audiotéky hromadí další tituly. Že jsem tuhle zábavu, při které můžete uklízet nebo sedět v autobuse, objevila trochu pozdě? No ano, ale to nic nemění na faktu, že mi to „rozšířilo obzory“. Vřele doporučuji všem, kteří jste to ještě nezkusili.

P.S. Je zajímavé porovnat knihu Vzkaz v láhvi s filmem. Vizuální adaptace je jen - byť velmi zdařile natočeným - torzem mnohovrstevnaté knižní předlohy, která základní příběh obohacuje mnoha dalšími liniemi a především hlubším ponorem do nitra postav, které jsou zoufalými okolnostmi děsivého příběhu nuceny překračovat hranice svých sil.

Eva Houserová

Foto: redakce

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: