Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Ve spolupráci s našimi partnery vám přinášíme informace o zajímavých produktech a službách, které nám mohou spestřit každodení život nebo být užitečnou inspirací.

Vysoké štekle jsou pomsta ženám

Vysoké štekle jsou pomsta ženám

Víte, komu se říká otomista? Pokud ne, řeknu vám to. Pak se projdu po městské dlažbě na vysokých podpatcích a nakonec se zeptám, jestli zákon schválnosti pronásleduje jenom mě.

Glosarium

NEDĚLEJ SI OKAMŽITĚ PŘÁTELE Z LIDÍ, KTERÉ NEZNÁŠ.
Dlouho jsem měla tendenci reagovat na lidi na „první dobrou“, dlouho se mi to nevyplácelo, přesto jsem ve svém mylném uvažování nic nedělala. Nevadil mi natlučený nos, zklamání jsem vytěsnila něčím pozitivním, byla jsem hluchá k tak logické větě, jakou je ona sloganová.

Dnes už vím, že není ztráta času, poznávat nové „známé“ delší dobu, že takový postup není ani jejich urážka. Naopak, ono důvěřuj, ale prověřuj, oběma stranám prospívá.

Před lety jsem se docela s nadšením z lidí proto klasicky bezhlavě vrhla do jednoho projektu, jak se dnes moderně říká snad už i prodeji zeleniny na trhu ve správně umístěném stánku. Byl to parádní, neprůstřelný kolektiv, kde každý každého objímal, miloval, řada z nich se pravidelně vzájemně navštěvovala. Všichni byli usměvaví, strašně pohodoví, vykřikovali do světa, jak jsou úžasně za vodou. Bohužel musím přiznat, že jsem se ráda nechala zblbnout, na štěstí ne na dlouho.

Pochopila jsem díky trapné náhodě, že ta jejich voda je po čertech kalná a bude dobré se jít velice rychle osprchovat. Jak jsem se starala hlavně o svou práci, unikalo mi a došlo až po čase, že se nějak rychle mění název firmy, její jednatelé, odpadávají staré a naopak jindy narůstají nové pobočky s pro mne nepochopitelnou nabídkou služeb. Nerada přiznávám, že mi trapně dlouho trvalo, než jsem vystřízlivěla z nadšení, odešla. Ale to možná znáte i vy?

Jednoho dne ten projekt, který jsem opustila, přestal existovat. Firma pak pod dalším novým názvem plavala v klidu dál nějaký čas pod hladinou, ale zřejmě úmyslně, aby se mohla vynořit a pokračovat v opačném proudu s jiným partnerem. Prý jsou opět v pohodě.

Já si dávám velkého bacha na nové přátele podobného druhu. Udělejte to také, vyplatí se!

 

Další glosy Miroslavy Besserové:

Nenamáhej se zbytečně, vem si větší kladivo

Návody nečtu, zkouším čudlíky

Obdivuj každého, kdo si to zaslouží

Vzpomínka

Můj milovaný Vodafone

Laskavost stáří

Děti

Proměny

Jen hlupák se rozhoduje podle rad jiných

K čemu všemu je budík

Parádní reklama

Kde je pravda

Ke koňovi vždycky čelem

Zpět
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: